Dodacie podmienky

Predávajúci sa zaväzuje, že dodanie objednaného tovaru bude podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho realizované v čo najkratšom možnom termíne, zvyčajne do 2-21 pracovných dní od záväzného potvrdenia objednávky. Vo výnimočných prípadoch môže byť dodacia lehota dlhšia, po dohovore s kupujúcim. Miesto odberu dodávky je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Za splnenie dodávky sa považuje dodanie predmetu plnenia na uvedené miesto. 

Dodanie tovaru zabezpečuje predávajúci prostredníctvom kuriérskej spoločnosti GLS.

Zásielka s tovarom vždy obsahuje daňový doklad.  Pri doručení formou dobierky je úhrada za dodaný tovar spolu s cenou dopravy vždy uhrádzaná kuriérovi pri doručení zásielky. V prípade úhrady vopred bankovým prevodom je prevzatie zásielky bez úhrady kuriérovi. Dodanie tovaru zabezpečujeme po celej SR, ale aj v krajinách Európskej únie (cena dopravy je závislá od krajiny doručenia).

Náklady na dopravu sú stanovené nasledovne:

  • Cena v rámci SR s doručením na adresu je 4,99€ s DPH, s doručením do 48 hodín, v rámci pracovných dní od dňa expedície tovaru.

  • V prípade platby na dobierku, je k sume 4,99€ pripočítaný poplatok 0,99€ s DPH.

  • Cena za dopravu v rámci ostatných krajín Európskej únie, je zaslaná zákazníkovi pred samotnou expedíciou tovaru, a cena je závislá od toho, do ktorej krajiny bude tovar expedovaný.

  • V prípade vrátenia tovaru, je možnosť tovar vymeniť za iný druh tovaru, alebo možnosť vrátenia peňazí za zakúpený tovar.

  • Vrátenie zakúpeného tovaru je možné do 5 pracovných dní od doručenia zásielky kupujúcemu.

Oznámenie príchodu zásielky adresátovi sa uskutoční prostredníctvom telekomunikačných zariadení (tel. ,sms , e-mail) a taktiež dohodnutie spôsobu a času dodania zásielky. Pri neúspešnom pokuse o doručenie zásielky bude zanechané písomné oznámenie a kontakt na kuriéra. V prípade nezastihnutia zákazníka je možné doručenie tovaru v nasledujúci možný deň po dohode s kuriérom. Zásielky sa dodávajú do ktoréhokoľvek miesta v SR priamo k Vašim dverám.

V prípade, že nebude možné objednávku vybaviť alebo niektorý tovar nebude skladom, budeme o tejto skutočnosti informovať kupujúceho telefonicky alebo emailom.
Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku alebo jej časť v nasledujúcich prípadoch:

  • tovar sa už nevyrába, respektíve nedodáva
  • cena tovaru sa výrazným spôsobom zmenila
  • tovar je dlhodobo nedostupný

V prípade, že táto situácia nastane, predávajúci bude kontaktovať kupujúceho za účelom dohody o ďalšom postupe.

Ak si zákazník vyberie ako spôsob dopravy osobný odber v mieste prevádzky, tak ten bude možný len v prípade fyzickej prítomnosti objednaného tovaru v uvedenej prevádzke. Pri osobnom odbere sa poštovné a balné neúčtuje. V prípade nedostupnosti tovaru bude s kupujúcim dohodnutý alternatívny postup.

Kupujúci berie na vedomie, že pri preberaní tovaru môžu byť prepravcom skontrolované jeho osobné údaje uvedené v registrácii/objednávke na stránke www.lafiland.sk.

Osobný odber je možný na adrese:

LAFILAND
Gustáva Švéniho 3 
Nové obchodné centrum PROC
971 01 Prievidza