Dodacie podmienky

Predávajúci sa zaväzuje, že dodanie objednaného tovaru bude podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho realizované v čo najkratšom možnom termíne, zvyčajne do 2-21 pracovných dní od záväzného potvrdenia objednávky. Vo výnimočných prípadoch môže byť dodacia lehota dlhšia, a to len po dohovore s kupujúcim a jeho predchádzajúcom výslovnom súhlase. Miesto odberu dodávky je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Za splnenie dodávky sa považuje dodanie predmetu plnenia na uvedené miesto.

Dodanie tovaru zabezpečuje predávajúci prostredníctvom kuriérskej spoločnosti GLS.

Zásielka s tovarom vždy obsahuje daňový doklad.  Pri doručení formou dobierky je úhrada za dodaný tovar spolu s cenou dopravy vždy uhrádzaná kuriérovi pri doručení zásielky. V prípade úhrady vopred bankovým prevodom je prevzatie zásielky bez úhrady kuriérovi. Dodanie tovaru zabezpečujeme po celej SR, ale aj v krajinách Európskej únie (cena dopravy je závislá od krajiny doručenia).

Náklady na dopravu sú stanovené nasledovne:

  • Cena v rámci SR s doručením na adresu je 4,99 € s DPH, s doručením do 48 hodín, v rámci pracovných dní od dňa expedície tovaru.

  • V prípade platby na dobierku, je k sume 4,99 € pripočítaný poplatok 0,99 € s DPH.

  • Cena za dopravu v rámci ostatných krajín Európskej únie, je zaslaná zákazníkovi pred samotnou expedíciou tovaru, a cena je závislá od toho, do ktorej krajiny bude tovar expedovaný.

  • V prípade vrátenia tovaru, je možnosť tovar vymeniť za iný druh tovaru, alebo možnosť vrátenia peňazí za zakúpený tovar.

  • Vrátenie zakúpeného tovaru je možné do 14 pracovných dní od doručenia zásielky kupujúcemu.

Oznámenie príchodu zásielky adresátovi sa uskutoční prostredníctvom telekomunikačných zariadení (tel. ,sms , e-mail) a taktiež dohodnutie spôsobu a času dodania zásielky. Pri neúspešnom pokuse o doručenie zásielky bude zanechané písomné oznámenie a kontakt na kuriéra. V prípade nezastihnutia zákazníka je možné doručenie tovaru v nasledujúci možný deň po dohode s kuriérom. Zásielky sa dodávajú do ktoréhokoľvek miesta v SR priamo k Vašim dverám.

V prípade, že nebude možné objednávku vybaviť alebo niektorý tovar nebude skladom, budeme o tejto skutočnosti informovať kupujúceho telefonicky alebo emailom.
Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku alebo jej časť v nasledujúcich prípadoch:

  • tovar sa už nevyrába, respektíve nedodáva
  • tovar je dlhodobo nedostupný

V prípade, že táto situácia nastane, predávajúci bude kontaktovať kupujúceho za účelom dohody o ďalšom postupe.

Ak si zákazník vyberie ako spôsob dopravy osobný odber v mieste prevádzky, tak ten bude možný len v prípade fyzickej prítomnosti objednaného tovaru v uvedenej prevádzke. Pri osobnom odbere sa poštovné a balné neúčtuje. V prípade nedostupnosti tovaru bude s kupujúcim dohodnutý alternatívny postup.

Kupujúci berie na vedomie, že pri preberaní tovaru môžu byť prepravcom skontrolované jeho osobné údaje uvedené v registrácii/objednávke na stránke www.lafiland.sk.

Osobný odber je možný na adrese:

Komenského 21, 972 01 Bojnice